Sauny na míru

Topné infrapanely 

Topné infrapanely

Topné infrapanely zajišťují vyhřívání sauny. Fungují tak, že dlouhovlnné infračervené paprsky pronikají přímo do tělových tkání, kde se dostanou až do hloubky 4 cm. Tak se uvolní a zklidní svaly, ale tělo není nijak zatěžováno. Energie sauny je nastavena tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Platí zde pravidlo, že čím je kratší vlnová délka, tím vyšší účinek na organismus sauna má.

Proč zrovna topné infrapanely

Jsou jedním z nejlevnějších typů topení jak z hlediska pořízení, tak z hlediska provozu. Sami si můžete nastavovat teplotní režim tak, aby vám teplota v sauně vyhovovala. Panely jsou bezporuchové, nepotřebují skoro žádnou údržbu, obvyklá u nich není ani ztráta vedení. Teplo z infrapanelů je příjemné a rovnoměrné, nevysušuje vzduch , ale napomáhá k vysoušení stavební konstrukce a zabraňujě vzniku vlhkosti ve stěnách a plísním.

Kombinovaná sauna

Panely jsou využívány právě kombinované sauně, která má nižší teplotou kolem 50 – 60 stupňů celsia. Můžete je pustit i samostatně a zajistit si tak výše zmíněnou teplotu, díky které si můžete pobyt v sauně prodloužit. Kombinovaná sauna není vhodná pro těhotné ženy, pro osoby s vysokým krevním tlakem, a také pro ty, kteří trpí onemocněním ledvin či jater. Do sauny bychom však všeobecně neměli chodit jsme – li nemocní nebo nachlazení. Nikdy nechoďte do sauny přejezení nebo naopak hladoví a žízniví. Saunování si užívejte naplno,odpočívejte, relaxujte a zbavte se stresu, protože přesně to si vaše tělo zaslouží.