Sauny na míru

Jak postavit saunu  

Jak postavit saunu aneb proces od začátku až do konce

Co předchází užívání sauny? Jak probíhá celý ten proces výroby a stavby sauny? Pokud vás to zajíma čtěte dál, protože v následujícím textu si tato tajemství prozradíme.

Začíná to v lese

Velice důležité je zajistit správný materiál. Záčínáme tedy už pokácením stromu, který se následně rozřeže na požadované rozměry a nechá přirozeně vyschnout což trvá až tři roky. Potom je dřevo připraveno ke zpracování na hranoly, které se dále nechají vyschnout v sušírnách tak, aby se dosáhlo vlhkosti dřeva na úrovni 7 – 8%.

Spolupráce a přání klienta

Poté co nás klient osloví provedeme prvotní změření prostoru,kde bude umístěna sauna a seznámíme ho se stavební připraveností. Poté vybereme saunové palubky, které se na saunovou konstrukci připevňují s použitím izolace a parotěsných materiálů. Také vybereme materiál potřebný pro výrobu interiéru jako jsou lavice, podhlavníky, opěrky zad a saunový rošt.

Výroba dveří je důležitá

Dřevo pro výrobu dveří je výrobě odděleno a znovu odvezeno do sušírny pro další přesušení. Je totiž důležité, aby toto dřevo nevyschlo příliš rychle.

Instalace kabelů a volba vybavení

Připravit se také musí rozvody pro elektrické kabely, které musí být z nehořlavých materiálů. Instalují se téměř po celé dráze kabelu za konstrukci sauny, do míst, které nejsou zatíženy teplem. Nakonec už můžete vybírat vybavení do sauny s čímž vám také rádi pomůžeme. Vybrat se musí také saunové topidlo, pro něj už budou v konstrukci připraveny nosné prvky. Protože se topidlo zavěšuje na stěnu je třeba, aby konstrukce unesla zatížení až 30kg.

Kompletace a stavba

Poté zkontrolujeme a zkomletujeme všechny části tak aby nic nechybělo. Saunu rozebereme, naložíme do vozu a odvezeme k zákazníkovi kde proběhne finální montáž, která trvá pouze jeden den . Potom už můžete saunu plně využívat.

Materiály

Vybírat můžete s různých materiálu. Například skandinávský smrk,osiku, olši, kanadskou borovici Hemlock a cedr. Interiér na míru, jako jsou lavice, podhlavníky, opěrky zad a saunový rošt vyrábíme z vysušené olše, osiky nebo africké vrby abachi.

Finální dotvoření

Saunu můžete mít i v atypickém stylu, který bude vyhovovat právě vám a vašemu domu. Pro perfektní výsledek můžete vaší saunu vybavit různými doplňky. Vybrat si můžete z opravdu velkého množství dekorací a doplňků tak aby vaše sauna odpovídala přesně vašim požadavkům.