Sauny na míru

Infrazářiče do sauny 

Infrazářiče

Nejen, že mají velké využití v průmyslových odvětvích, ale používají se také při výrobě saun. Převážně u sauny kombinované, která bývá často chybně označována jako infrasauna. Kombinovaná sauna vznikne kombinací saunového topidla a prohřívacích panelů (infrapanelů). Také má oproti finské sauně jisté výhody a liší se i v některých detailech.

Jak vypadají?

Říká se jim také quartzová topidla. Žárovka je ve tvaru tenké trubice, a bývá jich v nich několik. Mívají různé konstrukce, typ topného elementu a nosný materiál. Právě toto má vliv na vnitřní a povrchovou teplotu zařízení. Tím je ovlivněna vlnová délka produkovaného záření v rozmezí infračerveného spektra.

Keramické infrazářiče

Používáme keramické infrapanely, s kterými výroba začínala. Nepoužíváme uhlíkové ani karbonové panely. Keramické zářiče jsou úsporné a velice účinně přeměňují energii na sálavé teplo. Jsou vhodné pro trvalé nasazení, odolné vůči chemickému působení, a jsou určeny hlavně k vysoušení, ohřevu a aktivaci.

Výhody a benefity

Teplo, které infrazářiče vydávají má pozitivní zdravotní účinky na organismus. Oproti klasické sauně se neohřívá vzduch a teplo proniká přímo do těla. Výhodou je, že si můžete sami regulovat, kterou část těla si budete prohřívat a jak intenzivně a to přiložením na panel. Infrazářiče mají nižší teplotu než bývá v klasické sauně, což ocení také kardiaci, pro které by mohlo být saunování v klasické, příliš vyhřáté sauně, rizikové. Jakékoli otázky a nejasnosti ohledně infrazářičů vám rádi zodpovíme a vysvětlíme. Stačí nás kontaktovat, my už budeme připraveni vám pomoci.