Sauny na míru

Infrapanely na strop 

Infrapanely na strop

Nejčastěji bývají využívány v kombinované sauně, kterou mnozí chybně označují jako infrasaunu. Vytápí se kombinací topidla a prohřívacích infrapanelů, které pracují na principu infračerveného záření. V kombinované sauně je nižší teplota než v klasické sauně a to 50 -60 stupňů celsia. Díky nižší teplotě si tak můžete váš odpočinek a relaxaci v sauně prodloužit.

Princip, na kterém fungují

Dlouhovlnné infračervené paprsky pronikají přímo do tkání, až do hloubky 4 cm. Vaše tělo tak není zatěžováno a svaly se vám zklidní a uvolní. Energie sauny je nastavena tak, aby se co nejvíce vyrovnala energii vyzařované lidským tělem. Platí zde pravidlo, že čím je kratší vlnová délka, tím vyšší účinek na organismus sauna má.

Správné umístění

Pro správné umístění panelů v sauněje potřeba mít správné zkušenosti a znalosti. Dnes už existuje spousta infrapanelů s různým konstrukčním řešením, různými teplotami a izolacemi. U každého řešení je jiné doporučení na jeho optimální umístění, je proto velice důležité se těmito radami řídit.

Kdy umístit infrapanely na strop

Pro umístění infrapanelů na strop existuje několik zásad.Zvlášť když má sauna rozměr cca 2x2 metry. Pokud je místo větší než 4x4 metry, na strop se bude muset umístit panelů více. Na strop umístíme infrapanely i v případě nízké akumulace obvodového zdiva nebo při lokálním ohřevu osob.

Poradíme vám

Veškeré záležitosti s umístěním infrapanelů můžete klidně nechat na nás, máme přehled a navrhneme vám to nejlepší řešení.